BlanX Ieteikumi

 

Daži ieteikumi ideālai mutes dobuma higiēnai – smaidam, kas žilbina.
Visgrūtāk ievērot ir regularitāti – taču tā ir ļoti svarīga!

 
 
 

Ēdienu ietekme uz Jūsu zobiem


Ik pēc sešiem mēnešiem zobi ir jāpārbauda pie speciālista un jāveic to dziļā tīrīšana. Lietojiet uzturā daudzveidīgu pārtiku, ēdiet pareizi un neaizmirstiet par kalcija avotiem, piemēram, pienu un sieru, kā arī augļiem un dārzeņiem, kas ir bagāti ar vitamīniem

Mainiet zobu suku

aptuveni ik pēc trim mēnešiem. Lai likvidētu aplikumu, sariņiem jābūt taisniem un ar noapaļotu galu. Ja tie zaudē formu un ir saliekti, zobu suka nav derīga

 
 

Nedaudz pacietības.


Atkarībā no lietotās pārtikas pirms zobu tīrīšanas ieteicams nogaidīt aptuveni 20–30 minūtes. Ja to nedarīsiet, varat sasniegt pretēju efektu un sabojāt zobu emalju. 

Speciālista apmeklējums


Ik pēc sešiem mēnešiem zobi ir jāpārbauda pie speciālista un jāveic to profesionāla tīrīšana. Atzīmējiet to savā kalendārā.

 
 

Mazāk cukura.


Samaziniet ikdienas cukura patēriņu un palieliniet uzturā dārzeņu un šķiedrvielu daudzumu: košļāšana un siekalu izdalīšanās palīdz likvidēt ēdiena atliekas un neitralizē skābes, kas var bojāt zobu emalju.

Zobiem kaitīgi produkti


Izvairieties no kafijas, tējas un sarkanvīna lietošanas. Ierobežojiet cietes patēriņu, kas ir makaronu un maizes sastāvā: lai gan tā pati par sevi nav bīstama, tā pārvēršas par cukuru, ja pārāk ilgi paliek mutē.

 
 

Un kā ar mēli?


Neaizmirstiet par to! Bieži vien var rasties halitoze (jeb slikta elpa), jo netiek pareizi tīrīta mēle.

Ne visas zobu sukas ir vienādas.


Elektriskās zobu sukas notīra divreiz vairāk aplikuma nekā parastās zobu sukas. Neaizmirstiet par to, izvēloties zobu suku.

 
 

 

ZOBU KRĀSAS IZMAIŅAS


Visgrūtāk ir ievērot regularitāti. Šeit atradīsiet dažus noderīgus ieteikumus – žilbinošam smaidam.
Zobu krāsas izmaiņas un zobu plankumi ir viens no lielākajiem estētiska smaida ienaidniekiem. Tie veidojas, kad dažādas krāsainas vielas pielīp pie zobu emaljas, bet dažreiz šie nepatīkamie plankumi nokļūst arī dziļāk – zem dentīna. Neaizmirstiet, ka zobu krāsa katram cilvēkam var atšķirties, un dažreiz tā pat atšķiras starp pašiem zobiem. Turklāt tā var radīt metaboliskos faktorus, kas negatīvi ietekmē emaljas krāsu.

 
 
ĀRĒJIE FAKTORI
Pārtika un dzērieni
Baktērijas
Medikamenti un ķīmiskās vielas
Aplikums un nosēdumi
Smēķēšana
Metālu sāļi
Plēve
IEKŠĒJIE FAKTORI
Slimība
Fluoroze
Medikamenti
Zoba vitalitātes zudums
Novecošana
Amelogenesis imperfecta