LV
  1. LT

Menu Principale di Navigazione

 

Blanx ieteikumi

 

BlanX mazie ieteikumi nevainojamai mutei.
Sarežģītākā lieta ir pastāvīgums. Te ir daži noderīgi ieteikumi, lai jums nevajadzētu beigt smaidīt.

 
 
 

Ēdiena saistība ar jūsu zobiem


Ik pēc sešiem mēnešiem jums ir nepieciešams pārbaudīties pie speciālista un veikt dziļo tīrīšanu. Ēdiet dažādu ēdienu un ēdiet pareizo pārtiku, neaizmirstiet par kalcija avotiem – pienu un sieru, augļiem un dārzeņiem, kas ir bagāti ar vitamīniem. 

Mainiet savu zobu birsti 


Aptuveni ik pēc trīs mēnešiem. Lai likvidētu aplikumu, sariņiem jābūt taisniem un ar noapaļotu galu. Ja tie zaudē savu formu un ir saliekti, zobu birste ir bezjēdzīga. 

 
 

Nedaudz pacietības


Atkarībā no pārtikas veida, kādu jūs lietojas, pirms zobu tīrīšanas, ir ieteicams pagaidīt aptuveni 20-30 minūtes. Ja jūs neuzgaidāt, jūs varat sasniegt pretēju efektu un sabojāt savu emalju.

Speciālista apmeklējums


Ik pēc sešiem mēnešiem jums ir nepieciešams pārbaudīties pie speciālista un veikt profesionālu tīrīšanu. Atzīmējiet to savā kalendārā.

 
 

Mazāk cukura


Samaziniet ikdienas cukura patēriņu un palieliniet uzturā dārzeņu un šķiedrvielu daudzumu: košļāšana un siekalu izdalīšanās palīdz noņemt ēdiena atliekas un neitralizē skābās vielas, kas var bojāt jūsu zobu emalju.

Pārtika, kas ir ienaidnieks
jūsu zobiem


Izvairieties no kafijas, tējas un sarkanvīna lietošanas. Ierobežojiet cietes patēriņu, kas ir makaronu un maizes sastāvā: pat ja tā pati par sevi nav bīstama, ja tā pārāk ilgi paliek jūsu mutē, tā pārvēršas par cukuru. 

 
 

Un jūsu mēle?


Neaizmirstiet par to! Bieži vien halitoze var rasties no tā, ka netiek pareizi tīrīta mēle.

Ne visas zobu birstes 
ir ražotas vienādi


Elektriskās zobu birstes novērš divreiz vairāk aplikuma nekā parastās ne-elektriskās zobu birstes. Neaizmirstiet par to, izvēloties sev zobu birsti.

 
 

 

Zobu krāsas maiņa

 

Sarežģītākā lieta ir pastāvīgums. Te ir daži noderīgi ieteikumi, lai jums nevajadzētu beigt smaidīt..

Zobu krāsas maiņa un “zobu plankumi” ir viens no lielākajiem estētiskā smaida ienaidniekiem. Tie veidojas, kad dažādas krāsainas vielas pielīp pie zobu emaljas, bet dažreiz šie nepatīkamie plankumi nokļūst arī dziļāk, zem dentīna. Neaizmirstiet, ka zobu krāsa katram cilvēkam var atšķirties, un dažreiz tā pat atšķiras dažādiem zobiem. Turklāt tā var radīt metaboliskos faktorus, kas negatīvi ietekmē emaljas krāsu. 

 
 
ĀRĒJIE FAKTORI
Pārtika un dzērieni
Baktērijas
Medikamenti un ķīmiskās vielas
Aplikums un nosēdumi
Dūmi
Metālu sāļi
Plēve
IEKŠĒJIE FAKTORI
Saslimšana
Fluoroze
Medikamenti
Zobu dzīvīguma zudums
Novecošana
Amelogenesis imperfecta